Altany i Wiaty Ogrodowe

Prawidłowo zaaranżowany ogród poza ładnym wyglądem powinien stanowić także miejsce wypoczynku oraz obcowania z naturą. Altana Ogrodowa jest idealnym uzupełnieniem działki sprawdzającym się pod wieloma względami praktycznymi. Po pierwsze wydziela prywatną przestrzeń na której wspólnie z rodziną i przyjaciółmi możemy urządzać rozmaite imprezy oraz grillować na świeżym powietrzu. Po drugie chroni przed deszczem czy nadmierną ekspozycją na słońce w najcieplejsze dni roku. Ponadto drewniana konstrukcja ładnie uzupełnia styl naszego ogródka i dodaje mu uroku. Altanka ogrodowa może także służyć za miejsce przechowywania różnych rzeczy tj. meble ogrodowe, narzędzia, rowery dając im bezpieczne schronienie.

Altany Ogrodowe można wyodrębnić ze względu na ich kształt na trzy główne kategorie:

– altany czworokątne (kwadratowe, prostokątne),

– altany sześciokątne,

– altany ośmiokątne.

W zależności od kształtu altanki dach może być jedno lub wielospadowy kryty gontem bitumicznym, blachodachówką.

W przeciwieństwie do tanich, nietrwałych konstrukcji z supermarketów nasze altany są solidne, dobrze zakonserwowane (wszystkie elementy są impregnowane) i wykonane z materiałów, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także przetrwają długie lata regularnego użytkowania. Koszty związane z pielęgnacją takiej altany są dużo niższe od kosztów zakupu pawilonu ogrodowego, które niektórzy ponoszą każdego roku.

Nasze konstrukcje stawiamy głównie na słupach konstrukcyjnych 12x12cm, 14x14cm, 16x16cm. W naszej historii wykonywaliśmy też altany z grubszych materiałów. Do słupów mocujemy kotwy, które potem betonujemy w ziemi, zapewniając całej konstrukcji stabilność.

Zabudowy ścian wykonujemy według państwa gustu, ich wygląd zależy tylko i wyłącznie od państwa wyobraźni. Jest mnóstwo opcji pod tym względem. Możemy zabudować ściany z każdej strony altanki, a także może nie być ich wcale. Ściany mogą być:

– zabudowane od dołu do samej góry, wykonane np. z deski ażurowej, kratki, paneli lamelowych,

– możemy zabudować je do wyznaczonej przez państwa wysokości i zakończyć je drewnianą poręczą lub parapetem.

Altany Ogrodowe mogą być umiejscowione na trawie, żwirze, kostce brukowej, płycie betonowej. Można także wewnątrz altany wykonać podłogę drewnianą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą oraz Realizacjami.

Altany  i Wiaty Ogrodowe

Przejdź do oferty

Altany Ogrodowe, Zadaszenia Ogrodowe

OFERTA